Pogoda dla Pomorza - Meteo24


 
Opis prognozy
Noc 20.01.2019

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu na ogół utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się również przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na wschodnim wybrzeżu i między innymi na południowym-zachodzie województwa. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -5 do 0 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Dzień 20.01.2019

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będzie pochmurno oraz pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach w dalszym ciągu utrzymywać będą się przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad samym morzem niewykluczone będą lokalne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze początkowo powinno być bez opadów. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od 0 do +3 stopni. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko wrośnie i w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.


Aktualne ostrzeżenia

Z upływem godzin na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Poza tym niewykluczone będą między innymi liczne marznące mgły i zamglenia, które osadzać będą szadź. W dodatku będą też rozwijać się pojedyncze komórki burzowe lub konwekcyjne, które przyniosą ze sobą opady mieszane i niewykluczone lokalne burze z gradem lub śnieżne - ( Ostrzeżenie ważne jest od godziny 09:00 dnia 19.01.2019 do godziny 19:00 dnia 20.01.2019 ) - ( Możliwa Będzie Aktualizacja Ostrzeżenia!! )


prognozę wydał: Mariusz Jasłowski